
“JÖVŐNK MÚLIK RAJTA”
ELŐADÁSSOROZAT A KLÍMAVÁLTOZÁSRÓL II.
KÁMONI ARBORÉTUM, ÖKOTURISZTIKAI LÁTOGATÓKÖZPONT
9700 SZOMBATHELY, SZENT IMRE HERCEG ÚTJA, 84/B
„Klímaváltozás
és a félreértett Darwin"
A természetről, az élet jelentőségéről a közvélekedésben kialakult kép a jólismert biológiai tényeket gyakran félreértelmezi, vagy figyelmen kívül hagyja. A szakértők álláspontjával szemben az áltudományos és laikus vélemények a klímaváltozásról és hatásairól az interneten, a médiában örökzöldek és kiirthatatlanok. Az „emberközpontú" megközelítés sokféle hárításra, politikai szépítésre ad lehetőséget, pedig a klímaváltozás eddig észlelt tényei nem kínálnak felmentést. A gyakran hangoztatott globális szempontok mellett, keveset emlegetik hazánk különleges helyzetét, ami a változásokra való felkészülést kiemelt fontosságú kérdéssé kellene tegye. Az előadó a földi élet sokféleségének alapját szolgáltató növénytakaró példáján fogalmazza meg véleményét a kialakult helyzetről és lehetséges teendőkről.
PROGRAM
17:00-18:00 |
„Klímaváltozás és a félreértett Darwin" című előadás |
18:00-19:00 | Moderált beszélgetés Moderátor: Dr. eorovics Attila, intézetigazgató, MAIK Erdészeti Tudományos Intézet |
IDŐPONT: 2019. SZEPTEMBER 20.
Kapcsolódó dokumentumok:
“JÖVŐNK MÚLIK RAJTA” - ELŐADÁSSOROZAT A KLÍMAVÁLTOZÁSRÓL II.Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.