
Magyarországon az agrárnépesség körülbelül 10 százaléka rendelkezik agrárképzettséggel, és csupán 3 százalékuknak van felsőfokú agrárvégzettsége, mondta Gyuricza Csaba, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) főigazgatója „Az Év Agrárembere díj” kiírását bejelentő sajtótájékoztatón a Földművelésügyi Minisztériumban.

Ennek megfelelően kiemelten fontos a mezőgazdaság, az élelmiszergazdaság területeinek népszerűsítése, olyan követendő példák bemutatásán keresztül is, amelyek évről évre előre viszik az ágazatot - tette hozzá. A díjjal az egyéni teljesítmény mellett olyan kimagasló tevékenységeket is elismernek, amelyeket az ágazat szereplői a szűkebb-tágabb közösségükért végeznek. Az elmúlt években a mezőgazdaság legfontosabb szereplőinek 11 kategóriában 29 díjat adtak át – árulta el a főigazgató.
Elismerésre méltó a magyar gazdák teljesítménye és társadalmi szerepvállalása, díjazni kell hozzájárulásukat a magyar mezőgazdaság fejlődéséhez - mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter. A tárcavezető, aki egyben az elismerés fővédnöke, kiemelte, hogy a kezdeményezéssel szeretnék elismerni és népszerűsíteni a vidéken élő gazdák példaértékű munkáját, közösségi és társadalmi szerepvállalását.
Mátrai Zoltán, az agrotrend.hu portál ügyvezető igazgatója, a díj ötletgazdája, a jelölés, kiválasztás főszervezője ismertette: a 2014-ben alapított díjra idén 10 kategóriában lehet jelöltséget szerezni. A díjra az ágazatból bárki jelölhető, de magát is jelöltetheti bárki október 31-ig egy rövid indoklás, szakmai bemutatkozás és fotó feltöltésével a www.azevagrarembere.hu oldalra. Hozzátette: a verseny kezdete óta a díjnak összesen 500 jelöltje volt. A jelölést követően egy 70 agrárszakemberből álló bizottság novemberben választja ki a kategóriák döntőseit, akikre a közönség január 1-től 30-ig szavazhat majd. A nyerteseket egy gálaesten, február 10-én tüntetik ki, ahol életműdíjakat is átadnak - ismertette.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.