
Magyarország agrár-digitalizációs szakmai fóruma eseménysorozattá bővül.
Ötödik alkalommal rendezzük meg a PREGA – Precíziós Gazdálkodási és Agrárinformatikai Konferenciát és Kiállítást 2019. február 19-én és 20-án, a budapesti Aquaworld Hotel Resort-ben. Magyarország legismertebb agrárkonferenciája* 2019-ben a stratégia – tervezés – gyakorlat témák köré épül.
A PREGA eseménysorozat a februári rendezvényt követően május 30-31-én folytatódik precíziós bemutatókkal és szabadtéri kiállítással a NAK Szántóföldi Napok keretében. Újdonság lesz, hogy az ország legnagyobb szántóföldi bemutatóján már a helyszínen láthatóvá válnak a döntéstámogató digitális információk is kivetítőkön, monitorokon.

A szakmai előadások a gyakorlatban hasznosítható információkat adnak át
A PREGA Konferencián a precíziós gazdálkodáshoz kapcsolódó konkrét, számszerű eredményeket, megtérülési mutatókat mutatunk be, amelyek segítik a reális gazdasági döntések meghozatalát. Célunk, hogy a magyar agrárvállalkozók megtalálják az összhangot a genetikai képességek, a környezettudatosság és a reális profitcélok között.
A precíziós gazdálkodásban akkor tudunk újat mondani, ha még részletesebb tematikára, szekciókra bontjuk a korábbi szántóföld – kertészet – állattenyésztés témaköröket. A konferencia két naposra bővül, így a résztvevőknek az eddigieknél is több szakmai információt és kapcsolatépítési lehetőséget adunk.
2019-ben a PREGA két naposra bővül
Amit elhozunk a PREGA résztvevőinek:
- Megtérülésfókuszú előadások
- Termelői kerekasztal-beszélgetések
- Networking Magyarország vezető precíziós gazdálkodási szakembereivel
- Bevezető előadások azoknak, akik most terveznek bekapcsolódni a jövő termelési rendszerébe
- Külön szekció a jövő támogatási lehetőségeinek
- Izgalmas újdonságok a szakmai kiállítótérben is
A nyitóelőadásokon a Nemzetközi Precíziós Gazdálkodási Egyesület (ISPA) új elnökségi tagjai hozzák el a PREGA-ra a nemzetközi tapasztalatokat a precíziós gazdálkodás eredményeiről és újdonságairól:
Terry Griffin
Kansas State University, USA
Kutatási területe: a növénytermesztési rendszerek ökonómiája, illetve a big data alkalmazása a precíziós gazdálkodásban
Ian Yule
Director and Professor of Precision Agriculture, Massey Agritech Partnership Research Center, Új-Zéland
Kutatási területe: távérzékelés és a precíziós gazdálkodás műszaki feltételrendszere
A PREGA kiemelt témái, szekciói:
- Hogyan kezdjük a precíziós gazdálkodást? – workshop
- Talaj – Szántóföldi szekció I.
- Növény – Szántóföldi szekció II.
- Szaktanácsadás – Szántóföldi szekció III.
- Precíziós gazdálkodói kerekasztal
- Támogatás – Szabályozás – KözAdat szekció
- Szőlő- és gyümölcstermesztési szekció
- Zöldségtermesztési szekció
- Állattenyésztési szekció
- + PREGA SCIENCE – Tudományos Konferencia angol nyelven
A PREGA SCIENCE – Precíziós Gazdálkodási Tudományos Konferencia (International Conference on Precision Agriculture – Hungary) ismét helyet kap a programban a rendezvény első napján. A konferencián a precíziós gazdálkodással kapcsolatos friss kutatásokról és tudományos eredményekről számolnak be az előadók.
Az eseménysorozat harmadik állomása a konferencia előadásait összefoglaló PREGA 2019 könyvbemutatója lesz 2019. szeptemberében.
*Információszerzés és döntéstámogatás az agráriumban, 2018 – AgroStratéga
Szervezők:
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.