
Komplex, friss tudású szakemberekre van szüksége hazánknak, akik európai és világszinten is egyaránt versenyképes ismeretekkel vannak felvértezve, hiszen napjainkban a mezőgazdaság már a csúcstechnológiával párhuzamosan fejlődik – mondta Gyuricza Csaba, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ főigazgatója a „Kutatás-Fejlesztés-Innováció az Agrárium Szolgálatában” című könyv bemutatóján a Földművelésügyi Minisztériumban.

Fotó: Pelsőczy Csaba
Gyuricza Csaba felszólalásában elmondta, hogy az elmúlt évtizedekben alaposan megváltozott a mezőgazdaság, a folyamatos átalakuláshoz pedig komolyan alkalmazkodnia kell Magyarországnak. A főigazgató szavai szerint a mezőgazdaság fejlődését ma leginkább az informatika és az információ-technológia határozza meg. Amint azt kifejtette: „a két terület szimbiózisban létezik egymással, aki az információ-technológia területén előre tud lépni, az képes a mezőgazdaságban is fejleszteni.”
Nagy István államtitkár hangsúlyozta, politikusként és agrármérnökként is feladatának tekinti a tudomány fejlődésének támogatását és a fejlett technikára épülő világ megvalósítását. Kiemelte, meg kell tanulni használni és alkalmazni a csúcstechnika legújabb vívmányait.
A könyv előszavában Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter leszögezte: „hiszünk a jövő generációjában, hiszünk együttműködési hajlandóságukban, kreativitásukban és a tudásukban, mellyel nagy lépést tudunk tenni a nemzetközi szinten is elismert innovatív magyar agrárium irányába.”
Fotó: Pelsőczy CsabaA „Kutatás-Fejlesztés-Innováció az Agrárium Szolgálatában” című könyv a magyar agrár-felsőoktatás, illetve más, agrárprofilú intézmények munkásságába nyújt betekintést. A könyv alapvető célja, hogy olyan kutatásokat mutasson be, amelyeknek a magyar agrárium szereplői számára hozzáférhető és hasznosítható eredménye van.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.