
Országos szakmai szervezetekkel közösen tartott fórumtanácskozást az idei parlagfűszezon tapasztalatairól az Országos Polgárőr Szövetség és a Baranya Megyei Polgárőr Szervezetek Szövetsége szeptember 21-23. között.

A „Polgárőrök a Parlagfűmentes Településekért” program keretében szervezett rendezvényen Dr. Gyuricza Csaba, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ főigazgatója köszönetet mondott a polgárőrök parlagfű elleni küzdelemben végzett tevékenységéért. Kiemelte, hogy a védekezés elsősorban a földhasználók, földtulajdonosok feladata, ugyanakkor az elmúlt évek tapasztalatai alapján az eredményes védekezés csakis széleskörű összefogással valósulhat meg. Míg a hatóságok feladata annak ellenőrzése, hogy a parlagfű elleni védekezésben a földhasználók eleget tesznek-e jogszabályi kötelezettségüknek, addig a polgárőrök szemléletformálással, és a felderítésben történő közreműködésükkel segítenek.
Zámbó Péter, az Országos Polgárőr Szövetség szakmai alelnöke elmondta, hogy az országosan mintegy 63 000 tagot számláló Polgárőrség a parlagfű elleni küzdelemben az Agrárminisztérium támogatásával már négy éve vesz részt. A szemléletformálás mellett a polgárőrök a nagyobb kiterjedésű területeket gyalogos, lovas, és légi úton végzett járőrszolgálat során ellenőrzik. Az idei év során a girokopterrel, sárkányrepülővel és siklóernyővel végzett légi felderítéssel országosan több mint 100 000 hektárnyi területet ellenőriztek a polgárőrök.
A tanácskozás alkalmával az Agrárminisztérium, a Baranya Megyei Kormányhivatal, a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara, Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal és az Országos Közegészségügyi Központ szakemberei adtak tájékoztatást az országos és a Baranya megyei parlagfű helyzetről.
A fórumot követően szeptember 22-én és 23-án országos szakmai képzést tartottak Orfűn a polgárőr környezetvédelmi referensek részére.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.