2017. április 23-án ismét megrendezte hagyományos Szent György napi traktorkiállását a NAIK MGI. A családias esemény előtti szakmai konferencia nagy érdeklődés mellett, „Környezetvédelmi és Energetikai Kihívások a mezőgazdaságban” címmel került megrendezésre.

Dr. Gyuricza Csaba a NAIK főigazgatója köszöntőjében kiemelte, hogy mind a Föld napja, mind pedig a Szent György nap kiváló alkalmat ad az eseménynek. A Szent György nap a mezőgazdasági tevékenység kezdete, ez a jószágkihajtás napja, amit itt a Mezőgazdasági és Gépesítési Intézet traktorkiállása, gépesítési szempontból szimbolizál – hangsúlyozta.
A főigazgató beszédében többször kitért arra, hogy a versenyképesség és a környezettudatosság jegyében a legmodernebb technológiákat kell tudnunk megjelenítenünk. Az agráriumban is megjelent a digitalizáció, betört az informatika, rohamtempóban változik a technika, egyre inkább csúcstechnológiai ágazattá válik. Nagyon fontos, hogy az eredményeket ne csak elérjük, ne csak fajtákat hozzunk létre, ne csak kidolgozzunk technológiákat, hanem ezek társadalmasítása is megjelenjen a hétköznapokban. Olyan kutatási programokon dolgozunk, amelyek a szakpolitikai célok megvalósítását a versenyképesség és a fenntarthatóság jegyében kívánják elérni Ehhez arra is szükség van, hogy a legfiatalabb korosztályok számára is népszerűvé tudjuk tenni a mezőgazdaságot. Ezért is mutatkozik be egy kis családias nap keretében a NAIK intézményrendszere, ahol a gyermekek számára is érthető, kézzelfogható módon prezentáljuk az eredményeinket – tette hozzá Gyuricza Csaba.
A NAIK MGI Szent György napi traktorkiállása teljes egészében a múlt és a jövő szimbolikája mentén zajlott, hiszen míg a konferencián a szakemberek gyarapíthatták tudásukat, addig a gyermekeknek ismeretterjesztő foglalkozások álltak a rendelkezésükre. A traktorkiálláson pedig egymás mellet mutatkozott be az érdeklődőknek a muzeális értékű, 1938-ban gyártott HSCS G 35 traktor és a hazai termékfejlesztési díjat nyert KUBOTA M8540 N Távtrak típusú, távirányítással is működtethető traktor.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.