Indul a Teret adunk az innovációnak című program – jelentette be Kiss Attila, az Innoexpo Kft. ügyvezető igazgatója 2018. szeptember 25-én Budapesten, a Stefánia Palotában tartott sajtóértekezleten. A kiadvány elkészítése során szakpolitikai, pénzügyi és gazdasági szakemberekkel dolgoztak együtt a szerkesztők.

Fotó: Tóth Zsigmond
Palkovics László miniszter fővédnökségével január 15-én a Stefánia Palotában egy jótékonysági díjátadó és gálaest keretében lehetőség nyílik az igen fontos személyes találkozásra, kommunikációra, hiszen ezen az alkalmon a száz innováció képviselője is részt vesz. Itt fogják bemutatni a TOP10 magyar innovációt, melyek egy szigorú szakmai zsűri döntése alapján kapják meg a kitüntető címet. Az eseményt hagyományteremtő céllal rendezik, szeretnék évről-évre megismételni.
2019. március 1. és 3. között a Hungexpo területén rendezik meg az első magyar Innoexpo innovációs kiállítást és vásárt. A program kiemelt célja, hogy a magyarországi innovációkat itthon jegyezzék be, itthon hasznosuljanak, így élvezhesse a magyar gazdaság is ezek hasznát. Ezért a célok eléréséért a szervezők együttműködnek az Innovációs és Technológiai Minisztériummal és szakmai szervezetekkel egyaránt.
Az eseményen megjelent Dr. Gyuricza Csaba, a NAIK főigazgatója, aki beszédében hangsúlyozta, hogy a felkérést azért is vállalta el, mert a NAIK hazánk legnagyobb agrárkutatási innovációval foglalkozó intézménye, mely európai mércével mérve is igen jelentős. A főigazgató rámutatott arra, hogy a 100 innováció közül 24 valamilyen módon az agráriumhoz kapcsolódik, 11 pedig a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ saját eredménye.
Ez is bizonyítja, hogy Magyarország számára létfontosságú ez a terület, e téren igen jó eredményeket tudunk felmutatni. De rámutatott arra is, hogy szükség van igen jó szakemberekre, valamint az egyetemekkel való szoros együttműködésre, ugyanis az új technológiák más típusú és képzettségi szintű munkaerőt igényelnek.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.