
NAIK - Gyümölcs- és Dísznövénytermesztési Kutatóintézet

Az intézetről
A NAIK Gyümölcs- és Dísznövénytermesztési Kutatóintézet Magyarország legnagyobb, kifejezetten gyümölcstermesztési kutatással foglalkozó szervezete. Az Intézet jogelődjeit 1949-ben és 1950-ben alapították. Számos átalakítást követően a jelenlegi szervezeti felépítés a NAIK megalakulásával jött létre. Jelenleg négy kutatóállomásba szervezve végezzük munkánkat.
Az Intézet központja Budatétényben (Budapest XXII. kerületében) található a méltán népszerű, az Intézet dísznövény nemesítési csoportja által fenntartott Rózsakert mellett, de a központi telephelyhez csatlakozik az Érd Elvira-majorban található kísérleti telep, valamint a Nagymaroson lévő, a gesztenye fajtagyűjteménynek helyet adó kísérleti kert is. Ezen túlmenően Fertődön, Cegléden és Újfehértón létesültek kutatóállomásaink, így az Intézet az egész országban, különböző termesztési adottságú területeken tudja végezni munkáját.
A Gyümölcs- és Dísznövénytermesztési Kutatóintézet számára kiemelten fontosak a termelőkkel meglévő, kiterjedt szakmai kapcsolatok. Azon túl, hogy valamennyi kutatóállomásunk nyitott az érdeklődők számára és rendezvényeinken mindig számos gazdálkodó vesz részt, termelőkhöz kihelyezett kísérleteink révén mi is segítséget kapunk munkánkhoz.
Munkatársaink több felsőoktatási intézményben is végeznek oktatási tevékenységet. Kiemelt partnerünk a Szent István Egyetem Kertészettudományi Kara, ill. a Debreceni Egyetem, amely Integrált Gyümölcstermesztési Kihelyezett Tanszéket üzemeltet az Intézetünk Újfehértói Kutatóállomásán.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.