Raúl Salazar Cosio perui nagykövet és Julio Taquia tanácsos tettek látogatást a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központba – ahol Dr. Gyuricza Csaba főigazgató fogadta őket.

Dr. Gyuricza Csaba szerint a dél amerikai ország részéről komoly igény van a vetőmagtermesztés fejlesztéséhez szükséges szakmai és jogszabályi háttér megismerésére. A felek lehetséges együttműködési területekként azonosították a szarvasmarha tenyésztést, különösen a tejtermelés és tejfeldolgozás területein elérhető eredmények fejlesztésének tekintetében. Ennek érdekében a tervek szerint a jövőben perui szakember-delegáció is érkezhet hazánkba, ahol mind a magyar tenyésztési, mind pedig a feldolgozási gyakorlatokat szeretnék tanulmányozni.
A Nemzetközi Burgonyakutatási Központ (CIP) a magyarországi burgonya- és édesburgonya-kutatás számára jelenthet nagyon érdekes és hasznos együttműködő partnert, míg az Amerika-közi Mezőgazdasági Együttműködési Intézet (IICA) a magyar agrárkutatás latin-amerikai beágyazódását, a magyar tudás térségbe irányuló exportját erősítheti - tekintettel arra, hogy az IICA az amerikai kontinens minden országában működtet képviseletet. Több országra kiterjedő és rendkívül perspektivikus együttműködési terület a fenntartható erdőgazdálkodás és a klímaváltozás kapcsolatrendszerének vizsgálata, a trópusi és kontinentális klímaövek gyakorlatának párhuzamba állítása egy, az Amazonas-medencére kiterjedő multilaterális projekt keretében – tette hozzá a főigazgató.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.