
A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ az agráréletformára nevelést és a mezőgazdasági szakmák népszerűsítését tűzte ki célul. Ennek szellemében készült el legújabb kiadványuk, amely A BÚZA ÚTJA – Kis barátok nagy küldetésben címet kapta.

Az agrárszakmák népszerűsége sajnos igen alacsony Magyarországon, holott kiváló termőföldjeinknek és adottságainknak köszönhetően rengeteg lehetőség rejlik hazánkban ezen a pályán - a generációváltás előkészítését azonban időben el kell kezdeni ezen a szakterületen is.
“Fontosnak tartjuk, hogy már gyermekkorban rájöjjenek az emberek, hogy a mezőgazdaságban dolgozni izgalmas és ígéretes. A modern technológiai eszközök segítségével pedig igazi 21. századi szakmát jelenthet bárki számára ez a pálya. A népszerűsítést érdemes már óvodás korban elkezdeni, hiszen ha itt sikerrel járunk, akkor nagy lépést teszünk afelé, hogy mindig legyen utánpótlása a magyar gazdatársadalomnak. Ezért készítettük el A BÚZA ÚTJA – Kis barátok nagy küldetésben című mesekönyvünket, amellyel az eddigi könyveinktől eltérően nem a szakirodalom gyarapítását, hanem egy játékos ismeretterjesztő anyag megalkotását tűztük ki célul. A most útjára indított „Tanulj játékosan az agráriumról” sorozatunkat a jövőben további mesekönyvekkel szeretnénk gyarapítani, hogy a legkisebbek számára is bemutathassuk és szerethetővé tegyük a magyar agrárium világát ”-mondta el Gyuricza Csaba a központ főigazgatója.
A színes rajzokkal illusztrált mesekönyv három szántóföldön élő jóbarát szemszögéből mutatja be izgalmasan a búza útját a vetéstől, az aratáson át egészen addig, amikor kenyér kerül az asztalra. A könyv végén játékos foglalkoztatók segítségével mélyíthetik el megszerzett ismereteiket az óvodás és kisiskolás korú gyermekek.
A könyvről készült videó itt érhető el:
https://www.youtube.com/watch?v=rcql6vLmznk&feature=youtu.be
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.