
Mintegy ezer liter kézfertőtlenítő gélt adományoz a gödöllői székhelyű Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) helyi és környékbeli egészségügyi intézményeknek és idősotthonoknak a „Nyújtsd a kezed” elnevezésű kampányának keretein belül. A felajánlott kézfertőtlenítők a magyar agrárium termékei, hiszen a hazai bioetanol-gyártás során keletkezett alkoholból készülnek.

„Napjainkban különösen fontos, hogy figyeljünk a körülöttünk élőkre és segítő kezet nyújtsunk mindazoknak, akiknek szükségük van a támogatásra. Ezekben a nehéz időkben az agrárszakemberek is azon dolgoznak, hogy a magyar mezőgazdaság minél szélesebb fronton kapcsolódjon be a koronavírus elleni küzdelembe, nemcsak élelmiszerrel, alapanyagokkal és munkahelyteremtéssel, de akár ilyen speciális lehetőségek kiaknázásával is, mint a hazai bioetanolból előállított kézfertőtlenítők” - mondta el Gyuricza Csaba, a NAIK főigazgatója.
A főigazgató kifejtette, hogy az adományok elsődleges kedvezményezettjei a legveszélyeztetettebb csoportok közül kerültek kiválasztásra, így az idősotthonok lakóit, mentőállomások, kórházak és egyéb egészségügyi intézmények dolgozóit szeretnék a kézfertőtlenítőkkel elérni. A kampánynak köszönhetően már Gödöllőre, Kistarcsára, Hévízgyörkre, Isaszegre, Bagra, Kerepesre, Aszódra, Kartalra, Ikladra, Galgamácsára, Váckisújfaluba, Vácegresre, Domonyba és Szadára is került a kézfertőtlenítőkből.
A NAIK által adományozott kézfertőtlenítők alkoholtartalmának alapja a hazai kukoricatermelésből származik, amelyet egy kaposszegcsői, illetve egy szabadegyházai bioetanol üzemben állítanak elő a NAIK partnercégei.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.